شنبه 17 بهمن 1394
»تیم ملی والیبال"ب" ایران به فینال راه‌یافت

در مرحله نیمه نهایی رقابت‌های جام کنفدراسیون آسیا ف تیم ملی والیبال"ب" ایران با نتیجه 3بر صفر هند را شکست داد و به فینال راه یافت.

به گزارش خبرنگار اعزامی فدراسیون والیبال از ویتنام، تیم ملی والبیال"ب" ایران در مرحله نیمه نهایی رقابت‌های والیبال جام کنفدراسیون آسیا به مصاف هند رفت. این دو تیم پیش از این در مرحله مقدماتی در برابر یکدیگر صف آرایی کرده بودند که آن دیدار با نتیجه 3بر یک به سود ایران تمام شده بود.

در حالی که تقریبا دو سوم از صندلی‌های سالن اصلی والیبال شهر وینفو در هانوی ویتنام را سرباز‌ها و نظامیان این کشور پر کرده بودند بازی شروع شد.

تیم ایران در آغاز مسابقه با ترکیب قلی‌زاد، سلیمانی، سجادی، کریمی، جدیدی، وادی و رحیمی به میدان رفت. دو تیم شناخت نسبتا خوبی از هم داشتند و با چاشنی احتیاط بازی را آغاز کردند. اگر چه در ابتدا بازی پایاپای دنبال می‌شد اما بازیکنان ایران همواره یکی دو امتیاز از حریف پیش بودند. دفاع عالی پیمان کریمی و آبشارهای طلایی سلیمانی و قلی زاد نقطه قوت تیم ایران در این مسابقه بود. سد دفاعی مستحکم هند در برابر بازی سازی‌های خوب وادی و آبشارهای زیبای قدرتی‌زن‌های ایران به سختی می‌شکست. ایران ست نخست این دیدار را با امتیاز 25-23  به سود خود تمام کرد.

در ست دوم بازیکنان ایران از همان ابتدا حریف را به توپ بستند. بازی خوب ناصر رحیمی و دریافت‌های عالی مباشری و سجادی اجازه نمی داد سرویس‌های خوب هند در زمین ایران بنشیند. وادی مثل همیشه خونسرد دور از دست مدافعان حریف پاس می فرستاد. تیم ایران در حالی به امتیاز 22 رسید که هند در پوئن 11 قفل شده بود. ملی‌پوشان ایران به راستی شایستگی قهرمانی در این مسابقات را داشتند. تیم ملی "ب" ایران تیم اصلی هند را در ست دوم با امتیاز 25- 13 شکست داد تا بازیکنان هند برای ادامه بازی هیچ حرفی برای گفتن نداشته باشند.

اگر چه سرمربی تیم هند تمام تلاش خود را به کار بست تا این تیم را در ست سوم به بازی برگرداند. اما بازیکنان با انگیزه ایران که حالا روحیه قهرمانی داشتند به هیچ شکل حاضر نمی‌شدند برابر حریف سر تسلیم فرود آورند. وکیلی از کنار زمین و مهرانپور از جایگاه آنالیزورها نکته‌های فنی لازم را به بازیکنان گوشزد می کردند. تیم هند که در این بازی خیلی سرویس خراب کرده بود، با اتکا روی آبشارهای پشت خط زن خود تیم ایران را در امتیازها تعقیب می‌کرد. بازیکنان هند سعی می‌کردند روی دست دفاع ایران کار کنند. تیم ایران با نمایش تحسین برانگیز وادی ، آبشارهای خیره کننده مباشری و دربافت‌های بی نقص سجادی ست سوم را هم با امتیاز 25-23 به سود خود تمام کرد.

در نهایت این مسابقه با نتیجه 3بر صفر و امتیاز‌های( 25- 23، 25- 13 و 25- 23 ) به سود ایران تمام شد. ملی‌پوشان ایران باید فردا برای کسب عنوان جام کنفدراسیون والیبال آسیا به مصاف چین بروند.

در دیگر بازی‌ مهم امروز چین با نتیجه 3بر صفر ژاپن را شکست داد. ویتنام و کره‌جنوبی نیز به ترتیب برابر استرالیا و میانمار به برتری رسیدند.

** نتایج کامل مرحله نیمه نهایی و رده‌بندی جام کنفدراسیون آسیا

میانمار صفر – کره‌جنوبی 3 (25-19، 25-12، 25-13 )

استرالیا یک – ویتنام 3 (23-25، 25-21، 21-25 و 25-25)

چین 3 – ژاپن صفر ( 25-20، 25- 22، 25- 22)

ایران 3 – هند صفر ( 25- 23، 25- 13، 25- 23)

سرویس عکس:
تیم ملی والیبال ب  ایران به فینال راه‌یافت 1
نظر به مطلب
نام:  
ایمیل:
متن:  500 حرف دیگر میتوانید تایپ کنید
کد امنیتی: 85009
   
جديدترين اخبار