چهارشنبه 21 بهمن 1394
»

 

پیش بینی های زورزی از لیگ جهانی 

با اعلام اسامی تیمها ونفرات حاضر در مسابقات لیگ جهانی 2013 ، آندره زورزی شانس های رقابت  امسال را به گوی پیش بینی خود کشاند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، آندره زورزی ستاره سابق تیم ملی ایتالیا که پس از باز نشستگی در سال 1998 به عنوان کارشناس در بسیاری از شبکه ها و روزنامه های ایتالیایی و بین المللی  به همکاری مشغول است،  در گزارش خود در سایت فدراسیون جهانی به بررسی سوابق و شرایط تیم های قدرتمند ایتالیا ، لهستان، روسیه و برزیل پرداخته است. او معتقد است که این تیم ها در لیگ جهانی امسال از شانس بالایی نسبت به سایر حریفان برخوردارند.
در این گزارش آمده است: "پس از اولین دوره این رقابت ها در سال 1990، لیگ جهانی همیشه به عنوان یکی از رقابتهای بزرگ و نه تنها به خاطر کیفیت بالای مسابقات، بلکه به دلیل فراهم آوردن بسترهای پیشرفت رشته والیبال مطرح بوده است. به دلیل افزایش تعداد تیمهای شرکت کننده مسابقات امسال سختی مسابقات افزایش می یابد که این خود سطح مسابقات را نیز بالا خواهد برد و به دلیل اینکه این اولین دوره مسابقات FIVB  تا رسیدن به المپیک 2016 ریو دو ژانیرو محسوب می شود همه تیمها خود را به عنوان حریفی جدی در این رقابتها معرفی خواهند کرد. از نظر من ایتالیا، لهستان، روسیه و برزیل از تیمهایی هستند که شانس بیشتری در این رقابت ها دارند."
وی در مورد تیم ایتالیا نوشت: "تیم ایتالیا به تازگی تمرینات آماده سازی خود را در شهر کوچک کاوالس در شمال ایتالیا آغازکرده است که متشکل از جوانانی قدرتمند است که تجربه بازی در لیگهای دسته یک و دو ایتالیا را دارند. تیم ایتالیا دراین سالها تجربیات زیادی کسب کرده و دوباره پس از چند سال احیا شده و برای بازیکنان این کشور داشتن جایگاه در این تیم هدف مهمی محسوب می شود که برای رسیدن به آن تمام تلاش خود را به کار می گیرند. برای بسیاری از بازیکنان جوان و با انگیزه تیم ایتالیا لیگ جهانی امسال اولین مسابقات بین المللی بزرگی است که در آن شرکت می کنند."
لهستان دیگر تیمی است که به اعتقاد زورزی برای لیگ جهانی با قدرت آماده شده اند: "تیم لهستان از بازیکنان بزرگی بهره می برد و از حمایت فوق العاده ای برخوردار است. تیم امسال آنها در مسابقات همان ترکیب  تیم سال گذشته است که با آن قهرمان لیگ جهانی شدند و تنها غایب این تیمزاگومنی پاسور آنها است. آنها خود را برای دومین برد پیاپی در لیگ جهانی آماده می کنند. بازیکنان لهستان هم از نظر تکنیکی و هم از نظر فیزیکی در سطح  بالایی قرار دارند و برای والیبال مدرن بسیار مناسب هستند. بازیکنانی همچون کورک، موزدزونک و بارتمن که بسیار کامل و دلسوز تیمشان هستند. آنها از حمایت همه هموطنان خود برخوردار هستند که این امر به آنها انرژی و انگیزه بالایی می دهد. البته فشار بر آنها را هم افزایش می دهد. اگر آنها این فشارهای روانی را در خود مدیریت وکنترل کنند قابلیت رسیدن به هر هدفی را دارند."
اما ستاره سابق تیم ملی ایتالیا معتقد است روسیه هم فاکتور لازم برای قهرمانی در لیگ جهانی امسال را دارا است: "تیم ملی روسیه تمام فاکتورهای لازم برای قهرمانی در لیگ امسال را دارد. آنها تنها نیاز دارند در بازی های خود ثبات خود را حفظ کنند. درست است که  قهرمانی در المپیک اعتماد به نفسشان را برای حضور در رقابتهای لیگ جهانی بالا برده است، اما باید مراقب باشند که این موفقیت ها تمرکزشان را در لحظات حساس از بین نبرد. مربی جدید این تیم، آندره وورونکف از نظر من دوچالش بزرگ در پیش رو دارد. اولین چالش او دادن انگیزه به بازیکنانش برای رسیدن به پیروزی و دومین چالش او پر کردن جای خالی سرجی تتیوخین بازیکن کلیدی روسیه است. در حال حاضر آندرا وورونکف از وجود بازیکنان قدرتمندی در تیم روسیه بهره می برد که استعداد شگفتی سازی دارند."
زورزی با اشاره به تیم بریل هم گفت: "برزیل با وجود بازنشستگی جیباو سرجیو، ستارگان این تیم بازیکنان فوق العاده ای دراختیار دارد. تیم کنونی برزیل هم جوان و هم با تجربه است ومثل همیشه پر فروغ ظاهر خواهد شد. برناردو رزنده مربی برزیل که در 13 سال گذشته سکانداراین تیم بوده است به دنبال قهرمانی در این مسابقات و جبران شکست های المیپک 2008 پکن و 2012 لندن است. او کسی نیست که با یک شکست میدان را خالی کند ودلسوزی در مربیگری امری مهم برای رسیدن به پیروزی است که او این مشخصه را دارد."
در ادامه این مطلب زورزی در مورد سایر تیم های حاضر در لیگ جهانی اعلام کرد: "همه این مطالب به این معنی نیست که سایر تیمها نمی توانند عملکرد خوبی داشته باشند. آرژانتین میزبان فینال مسابقات لیگ جهانی امسال به بازی در میان هوادارانش بسیار علاقه دارد و بازیکنان جوان آرژانتین در خانه نیرو و انگیزه دو چندان پیدا می کنند. کنته،دی  سچکو و هم تیمی هایشان از مهارتهای تکنیکی و چالاکی خوبی  برخوردارند که می توانند از آن سود برند. آلمان نیز برای به دست آوردن جایگاه بین المللی خود فرصت دارد. آلمان مانند سال هایپیش باید برای رسیدن به هدفش جاده یکطرفه به سوی قهرمانی را انتخاب کند. روشن است که مربی آلمان، ویتال هینن برای اینکه در دور مسابقات با بهترین ها رقابت کند مصمم و با اراده کار خواهد کرد و حس تعهد تیمش را پرورش می دهد.تیم امریکا نیز با جان اسپراو به عنوان مربی و مت فوئربرینگر دستیارش شانس خوبی برای قدرتنمایی در لیگ جهانی امسال را دارد. آنها باید به دنبال هویت جدیدی برای تیم خود باشند. تیم ها و مربیان امریکای شمالی در استفاده از حداکثر توان تیم و بازیکنانشان در دنیا پیشرو هستند. در سالهای اخیر تیم امریکا بازیهای تکنیکی فوق العاده ای را از خود به نمایش نگذاشته ونشانی از سخت کوشی گذشته در آنها دیده نمی شود. کار استراو با حضور تعداد زیادی از بازیکنان ناآماده سخت به نظر می رسد (حداقل در مقایسه با سایر تیمهای حاضر). اما به هر حال آنها این شانس را دارند تا تیمی با سطح بالا را روانه این مسابقات کنند و دوباره دنیای والیبال را با شگفتی مواجه کنند."

 
سرویس عکس:
پیش بینی های زورزی از لیگ جهانی  1
نظر به مطلب
نام:  
ایمیل:
متن:  500 حرف دیگر میتوانید تایپ کنید
کد امنیتی: 13844
   
جديدترين اخبار